Aramak istediğiniz kelimeyi buraya yazın / Type the word you want to search here
İsim / Name
Soyisim / Surname
Şifre / Password
Şifre Tekrar / Password Again
(Şifre en az bir büyük, bir küçük harf, bir sayı, bir noktalama işareti içermeli, boşluk içermemeli ve en az 8 karakter olmalıdır)
e-Posta adresiniz? / E-mail Address?
Doğrulama kodunu giriniz / Validation Code
Kullanım Koşulları ve Gizlilik Sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum.
/ I read and accept Privacy Policy and Terms of Use.
/ SIGN UP
e-Posta adresiniz? / E-mail Address?
Şifre / Password
Doğrulama kodunu giriniz / Validation Code

SIK SORULAN SORULAR

Soru : Nasıl üye olurum?

Ana Sayfada sağ üste bulunan “üye ol”a tıklayarak açılan kutucuktaki bilgileri doldurarak ya da daha pratik bir şekilde “Facebook” ile bağlanabilirsiniz.

Soru : Profilime nereden ulaşabilirim? Profil bilgilerimi nereden güncelleyebilirim? Nasıl çıkış yaparım?

Ana Sayfada sağ üst kısmında kullanıcı adınız yazmaktadır.Kullanıcı adınıza tıklayarak profilinize ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adınızın üzerine geldiğinizde açılan sayfadan “Kullanıcı Bilgilerimi Değiştir” den ulaşabilirsiniz “Sağ üst köşeden çıkış yap”a ulaşabilirsiniz.

Soru : Kullanıcı adı , e-posta, profil resmi ve şifre değişikliğini nereden yapabilirim?

Ana Sayfada sağ üst kısmında kullanıcı adınız yazmaktadır .Kullanıcı adınıza tıklayarak profilinize ulaşabilirsiniz. Kullanıcı adınızın üzerine geldiğinizde açılan sayfadan “Kullanıcı Bilgilerimi Değiştir” e tıklayınız. Açılan sayfada kullanıcı adı , e-posta ve profil resminizi değişikliğinden istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayfanın sağ alt kısmında yer alan “Şifre Değiştir”e tıklayarak değiştirebilirsiniz.

Soru : Nasıl fotoğraf yüklerim?

Profil sayfanızda bulunan “fotoğraf ekleme”ye tıklayınız. “Yüklemek istediğiniz fotoğrafınızı seçiniz” butonuna tıklayarak yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçiniz. Yüklediğiniz Fotoğrafın büyüklüğü Maksimum 5 MB olmalıdır. Formatı ise Jpeg olmalıdır.
Seçtiğiniz fotoğrafın önizlemesi sayfanızda görünecektir. Fotoğrafınıza uygun “Zaman, Mekan, İnsan” kategorilerinden birini seçiniz. Daha sonra Fotoğrafa uygun en az bir etiket girerek “Fotoğrafı Kaydet ”e bastığınızda fotoğraflarınız otomatik olarak yüklenecektir.

Soru : Kaç fotoğraf yükleme hakkım var?

Kullanım Koşullarına uygun olduğu sürece istediğiniz kadar fotoğraf yükleme hakkına sahipsiniz.

Soru : Etiket nedir?

Etiket, fotoğrafınızın bulunmasını kolaylaştıran anahtar kelimelerdir. Bir fotoğrafa en fazla 10 tane etiket ekleyebilirsiniz. Her etiket maksimum 20 karakterden oluşmalıdır.

Soru : Fotoğraf bilgilerimi nasıl güncellerim?

Profil sayfasında bulunan “Fotoğraflarım “ a tıklayarak onaylanmamış fotoğraflarınız üzerinde güncelleme yapabilirsiniz. Onaylanmış fotoğraflar üzerinde güncelleme yapamazsınız.

Soru : “Beğen” nedir?

Beğeniyi hakkettiği düşünülen fotoğrafları beğendiklerime eklemenize yarayan bir butondur Fotoğrafların büyük hallerinde,sağ kısımda bulunan “kalp”e tıklayarak fotoğrafları beğendiklerime ekleyebilirsiniz.

Soru : Beğendiğim fotoğraflara nereden ulaşabilirim?

Profilinizde bulunan “Begendiklerim” butonuna tıklayarak beğendiğiniz fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

Soru : Editörün seçimi nedir?

Editörün seçimi Iseeistanbul editör ekibi tarafından geride kalmış başarılı fotoğrafları öne çıkarmak için oluşturulan bir bölümdür. Editör ekibimizin seçimlerinde titiz davranan fotoğrafçılar olduğunu belirtmek isteriz.

Soru: Yüklediğim fotoğrafın içeriği kullanım koşullarına uygun olduğu halde neden yayımlanmadı?

Fotoğrafınız İstanbul’da çekilmemişse,boyutları yeterli değilse, görüntü kalitesi uygun değilse, fotoğrafınız özçekim (selfie) içeriyorsa ya da herhangi bir kompozisyon içermeksiniz sadece hayvan, obje v.b içeriyorsa bu gibi durumlardan onaylanmamış olabilir.